Облачно со локален пороен дожд, од утре сончево и топло со умерена облачност

Облачно со локален пороен дожд, од утре сончево и топло со умерена облачност

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со локална појава на пороен дожд и грмежи, а наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град. Максималната температура ќе достигне 34 степени Целзиусови.

Во следните денови времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Прочитајте повеќе

УКИМ

На УКИМ има место за 9.921 нови студенти, објавен е конкурсот за упис

Според конкурсот, 4.761 место се за редовни студенти во државна квота, 4.210 за редовни студенти …