облачно

Облачно време со температура до 12 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Во утринските часови по котлините ќе има услови за појава на магла. Претпладне во јужните делови ќе има појава на краткотраен локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Максималната температура ќе достигне 12 степени.

Следува период на претежно облачно време, наутро во котлините со услови за локална појава на магла, со позитивни утрински температури и со претежно јужен ветер. Кон крајот на работната недела ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд претежно во планинските региони. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 9 до 14 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

Ковачевски

Ковачевски: Јајцата од кокошка, оризот се со замрзнати цени, намалена и цената на брашното, најавено намалување на цените на овошјето, зеленчукот и хигиенските производи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска, заедно со министерот за економија, …