Дождливо време

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд а на планините од снег, каде снежната покривка ќе се зголеми. Наместа и особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец а дневната температура ќе се движи од 2 до 9 степени Целзиусови.

Во петок и сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а од недела ќе има локални врнежи од дожд.

Прочитајте повеќе

Новиот електронски дневник во училиштата најрано во второто полугодие

Откако ќе бидат исполнети сите услови предвидени во процесот на тестирање и по миграцијата на …