Партиска хроника

Известувања и прес конференции од политички партии.

Колева: Усвоено законското решение, помагаме на близу 200.000 граѓани во време на криза

Прес-конференција на Даниела Колева, пратеничка на СДСМ Почитувани граѓани, Грижата за нашите сограѓани во време на најголема светска економска криза продолжува Вчера Собранието го усвои Законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории граѓани за справување со енергетската криза. Законот кој е дел од пакетот мерки за помош на граѓаните …

Прочитајте повеќе »

СДСМ: Зошто молчат Мизрахи и пратениците на ДПМНЕ за континуитетот на Мицкоски со Ванчо Михајлов?

Сдсм знаме

Соопштение за јавност на СДСМ Христијан Мицкоски лично го потврди континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ со ликот и делото на Ванчо Михајлов и побара тоа да се почитува. Значи, според Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ е идеолошки поклоник на фашизмот, претставува континуитет на луѓе кои што биле извршители на Третиот Рајх, кои го негираа македонскиот …

Прочитајте повеќе »

Кузевска: Кој е ставот на Мизрахи по признанието на Мицкоски за континутитет со Ванчо Михајлов?

Прес-конференција на Богданка Кузевска, портпаролка на СДСМ Почитувани граѓани, Воопшто не е за изненадување тоа што Мицкоки стана заложник на Димитар Апасиев и Левица. Заложникот Христијан Мицкоски лично го потврди континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ со ликот и делото на Ванчо Михајлов. ВМРО-ДПМНЕ е континуитет на луѓе кои што биле извршители на …

Прочитајте повеќе »

СДСМ Прилеп: Една година лаги и манипулации, оставка на Борче Јовчески за доброто на Прилеп

Борче Јовчески

Зоран Пачешкоски – Претседател на ОО СДСМ Прилеп  Почитувани, Борче Јовчески е најлошиот градоначалник во нашата држава! Борче Јовчески е најнеспособниот градоначалник во историјата на Прилеп! Борче Јовчески е срам за прилепчани! Она што требаше да претставува „Отчет“ за неговото едногодишно практикување на градоначалничката функција, е најдобар доказ за претходно …

Прочитајте повеќе »

СДСМ: Со континуитетот на Ванчо Михајлов, Мицкоски ја погази идеологијата на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ

Соопштение за јавност на СДСМ Христијан Мицкоски со потврдувањето на континуитетот со Ванчо Михајлов ја погази иделогијата на ВМРО-ДПМНЕ. Според Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ е континуитет на идеи кои го негираат македонскиот идентитет, идеолошки поклоник на луѓе кои што биле извршители на Третиот Рајх. Мицкоски лицемерно зборува за патриотизам и национални итнереси …

Прочитајте повеќе »

Зечевиќ од Прилеп: Семакедонско обединување за иднината е врв на патриотизмот на новото време

Треба да ја преземеме одговорноста за иднината, заеднички да се мобилизираме околу основниот консензус за есенцијалното прашање за нашата македонска Република, полноправно членство во ЕУ како врв на патриотизмот на новото време, на новиот македонизам, порача генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ на средба со членови и симпатизери на партијата …

Прочитајте повеќе »

СДСМ: Апасиев е реална закана за европската иднина, а Мицкоски е негов заложник

Каевски СДСМ

Левица и Димитар Апасиев имаат јасна агенда да го попречат патот кон ЕУ. Левица, не треба да се потценува, бидејќи како што поминува времето, таа и Апасиев ќе го земат Христијан Мицкоски како нивен заложник.​ Мицкоски е слаб, нема визија, нема став, тој е обичен послушник на Никола Груевски. Но …

Прочитајте повеќе »

СДСМ: Мицкоски потврди, ВМРО-ДПМНЕ е континуитет на Ванчо Михајлов

Мицкоски

Ванчо Михајлов е дел од континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа треба да се почитува. Ова се зборови на никој друг туку на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Мицкоски се потврди како докажан лицемер, додека јавно го осудуваше отворањето клубови со имиња на контрозверзни историски личности, тој јавно на национална телевизија …

Прочитајте повеќе »