Бензинска станица

Поевтинуваат бензините и дизелот

Од вечерва на полноќ, се намалуваат цените на бензините и дизелот за 2, односно за 2,5 денари за литар.

Со тоа, продажната цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 93,5 денари, а на ЕУРОСУПЕР 98, 96 денари.

Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ ќе изнесува 93 денари.

За 3 денари се намалува цената на екстра лесното масло и неговата нова цена ќе изнесува 91 денар.

Цената на мазутот останува непроменета, 53,3 денари.

Прочитајте повеќе

Стабилизирање на времето со температури до 39 степени

Денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб …