Поевтинуваат бензинот и нафтата

Со одлука на Регулаторната комисија, од полноќ поевтинуваат горивата за 3, односно за 2,5 денари по литар. Од утре ноќеска на полноќ, бензинот „Супер 98“ поевтинува за 3 денари и ќе се продава по цена од 69,00 денари за литар, а „Супер 95“ ќе чини 66,50 денари. Цената на дизелот се намалува за 2,5 денари и таа ќе изнесува 60,00 денари за литар.

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …