Поради одрон и поплава, во прекин сообраќајот на патниот правец Росоман-Прилеп

Поради одрони и поплава, од утринава од 05.55 часот на патот кај месноста викана „Трите ленти“, во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Росоман-Прилеп.

Информацијата ја потврдија и од АМСМ, а засега не се знае кога ќе биде нормализиран сообраќајот на овој патен правец.

 

Прочитајте повеќе

Одбележан Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Во рамки на одбележувањето на овој ден, во Институтот за македонски јазик ќе бидат презентирани …