b030206b 6th February 2003 Press Point NATO Secretary General, Lord Robertson.

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, денеска на прием кај Заев

Премиерот Зоран Заев денеска ќе прими висока делегација предводена од поранешниот генерален секретар на НАТО, лордот Џорџ Робертсон.

Во делегацијата која ја предводи Робертсон, ќе допатува и поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев.

По заедничката прес-конференција во Клубот на пратениците во 15.30 часот, ќе се одржи панел дискусија на која ќе учествуваат министерката за одбрана Радмила Шекеринска, Робертсон, Плевнелиев и Ален Ле Роа.

За високата делегација ќе биде организиран прием во Александар Палас во 19 часот, на кој домаќин ќе биде премиерот Заев.

Извор: МЕТА

Прочитајте повеќе

Премиерот Ковачевски со осуда за вандализмот врз македонскиот клуб во Благоевград

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб …