Премиерот Ковачевски ќе учествува на Вонредниот самит на шефови на држави и влади на НАТО

Премиерот Ковачевски ќе учествува на Вонредниот самит на шефови на држави и влади на НАТО

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски отпатува во работна посета на Брисел, каде ќе учествува на Вонредниот самит на шефови на држави и влади на НАТО.

Премиерот Димитар Ковачевски, во придружба на министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за одбрана Славјанка Петровска и постојаниот претставник на Република Северна Македонија во НАТО, амбасадорот Дане Талески, ќе земе учество состанокот на Северноатлантскиот совет на шефови на држави и влади кој ќе се одржи утре, на 24 март.

Прочитајте повеќе

кацарска

Уставен суд: Кацарска има право да остане на функцијата

Како реакција на тоа што Судскиот совет испратил известување до претседателот на Собранието, дека уставната …