Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд проследен со појава на грмежи и засилен ветер. Локално, процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Температурата ќе се движи во интервалот од 25 до 33 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Стабилизирање на времето со температури до 39 степени

Денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб …