Претпладне сонце, попладне локален пороен дожд

Претпладне сонце, попладне локален пороен дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, на места во форма на невреме. Температурата ќе се движи во интервалот од 20 до 31 степен Целзиусов.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …