DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

Прилеп без новозаболени и оздравени од коронавирус

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, понеделник 8 јуни:

  • Во општина Прилеп денеска нема регистрирано нови случаи на заболени и оздравени од коронавирус;
  • Бројот на активни случаи изнесува 27, од кои 21 лице се наоаѓа на домашно, а 6 на болничко лекување;
  • На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се две лица позитивни на коронавирус, додека на две лица сомнителни на КОВИД-19 земен им е брис и се чекаат резултати;

Прочитајте повеќе

На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути

Менталното здравје е грижа за себе, грижа за градење на сопствените капацитети. Она што недостасува …