Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Во нашата држава денеска ќе се задржи променливо облачно време, со повремени локални врнежи од дожд. Дневната температура ќе се движи од 14 до 23 степени Целзиусови.

Променливо облачно време не’ очекува и во текот на утрешниот ден. Во попладневните часови ќе има нестабилна облачност, која ќе биде проследена со пороен дожд и грмежи.

Прочитајте повеќе

Платата на премиерот е 140.450 денари, а на министрите по 115.540 денари

Платата на премиерот е 140.450 денари, а на министрите по 115.540 денари

Владата јавно ги објави платите на претседателот на Владата, како и на министрите. Според објавените податоци, највисока …