Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со локален дожд, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува променливо облачно со повремен дожд а попладнето на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Извор:УХМР