Променливо време со постепен пораст на температурите

Денеска претпладне ќе се задржи променливо облачно време, со локален дожд претежно во југоисточните делови. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер а максималната температура ќе достигне 26 степени Целзиусови.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со постепен пораст на дневната температура, која ќе се движи во интервалот од 23 до 31 степен.

Прочитајте повеќе

Судски совет

Весна Дамева е новата претседателка на Судскиот совет

За нова претседателка на Судскиот совет е избрана Весна Дамева со 10 гласа „за“ и …