Сака ли Израел војна со Хезболах?

Сака ли Израел војна со Хезболах?

По неодамнешните напади на Хезболах врз Израел, премиерот Нетанјаху е под притисок да преземе чекори. Но, дали воопшто е возможна победа во евентуална војна против шиитските милитанти од Либан?

Извор: DW

Прочитајте повеќе

бајден

Бајден на самитот на НАТО излезе со одлучен говор

Американскиот претседател истакна дека алијансата е посилна од кога било и најави нова помош за …