СДСМ: Мицкоски да го прекине изживувањето со скопјани и да ги запре блокадите

Соопштение за јавност на СДСМ

Христијан Мицкоски да прекине со изживувањето врз скопјани и да ги запре блокадите.

Блокадите и хаосот во Скопје се во политичка режија на Христијан Мицкоски.

Трет ден сообраќајот во Градот е целосно парализиран, граѓаните не можат навреме да стигнат до своите работни места, до здравствените установи, до училиштата и факултетите, а потешкотии во движењето имаат и возилата на Итната медицинска помош и противпожарната бригада.

Поради неспособните кадри на ВМРО-ДПМНЕ и кавгите меѓу Мицкоски и Арсовска, штета трпат граѓаните.

Мицкоски да издаде партиска директива до неговите Данела Арсовска, Трајко Славески, директорите и раководителите на Јавните претпријатија на Град Скопје и до неговиот поддржувач Ленин Јовановски, веднаш да ги тргнат блокадите.

Недозволиво е скопјани да трпат штета заради нивните бизнис и партиски интереси.

Веднаш да прекине блокадата на главниот град.

Прочитајте повеќе

(Фото и видео) СДСМ Прилеп: Градоначалникот Јовчески е џелатот на прилепскиот спорт

Прес-конференција на Александар Ѓорѓиоски, член на Советот на Општина Прилеп Почитувани, Мизеријата во функционирањето на …