Семејствата на заложниците ги повикуваат Израел и Хамас да го прифатат предлогот на Бајден за прекин на огнот

Семејствата на заложниците ги повикуваат Израел и Хамас да го прифатат предлогот на Бајден за прекин на огнот

По говорот на Бајден, семејствата на заложниците изјавија за Асошиејтед прес дека времето истекува а товарот е на Израел и на Хамас да го прифатат договорот

Прочитајте повеќе

бајден

Бајден на самитот на НАТО излезе со одлучен говор

Американскиот претседател истакна дека алијансата е посилна од кога било и најави нова помош за …