Серија смртоносни напади во руската република Дагестан

Серија смртоносни напади во руската република Дагестан

Повеќе од 15 полицајци, еден свештеник и најмалку пет напаѓачи биле убиени во напади во руската република Дагестан на Северен Кавказ. Властите говорат за терористички акти.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Харис остро го критикуваше Трамп и го престигна во анкетите

Харис остро го критикуваше Трамп и го престигна во анкетите

Новата претседателска кандидатка на демократите во САД, Камала Харис ја започна својата предизборна кампања со …