Сиљановска-Давкова повторно го разгоре спорот за името

Сиљановска-Давкова повторно го разгоре спорот за името

Одлуката на Гордана Сиљановска-Давкова да не го употреби уставното име на земјата при полагањето заклетва во Собранието предизвика контроверзи, и ја налути Грција, јавуваат агенциите.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Ковачевски се повлекува од претседателската функција во СДСМ, побара свикување Конгрес и организирање внатрепартиски избори (фото)

Ковачевски се повлекува од претседателската функција во СДСМ, побара свикување Конгрес и организирање внатрепартиски избори (фото)

На денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ, претседателот Димитар Ковачевски го потврди повлекувањето од …