Вчера, вторник 20.07.2021 на локацијата „Маркови Кули“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Л.С.(24), Е.Е.(26), М.В.(21), А.Е(37) и М.А.(25), сите од Прилеп, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.