Собранието се подготвува за седницата број 1

Собранието се подготвува за седницата број 1

Конститутивната седница трае најмногу три дена, а Собранието е конституирано со изборот на негов претседател.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

А што ако Бајден навистина се откаже?

А што ако Бајден навистина се откаже?

Се множат знаците дека американскиот претседател Џо Бајден може да се повлече од претседателската трка. …