Сончево и топло време со температура до 36 степени

Денеска и во деновите од викендот, времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во крајните источни делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне 36 степени Целзиусови, а вредноста на УВ индексот ќе биде 9.

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …