Сончево и стабилно време и за викендот

Продолжува периодот на стабилно и претежно сончево време. И денеска ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 24 степени.

Во деновите од викендот, утринската температура наместа ќе се спушти под нулата а дневната температура ќе се движи во интервалот од 19 до 25 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Денеска и утре многу студено, од среда благ пораст на температурите

Времето денеска ќе биде многу студено, со кратки сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен …