Сончево и студено време со слаб северен ветер

Сончево и студено време, во претпладневните часови во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од -5 д0 4 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Ковачевски – Борел: Северна Македонија припаѓа на ЕУ, тоа е заедница на вредности, не само заедница на интереси

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски истакна дека Северна Македонија има јасна евро-интеграциска перспектива, дека Владата …