Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер, кој ќе биде особено изразен вдолж Повардарието и во источните делови.

Утринската температура се движеше во интервалот од 10 до 20 Целзиусови степени, а максималната дневна температура ќе достигне 32 степени. УВ=8.