Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер кој ќе биде најизразен долж Повардарието. Температурата ќе се движи во интервалот од 22 до 33 степени Целзиусови. УВ=8