Сончево време со мала облачност, од среда пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец а максималната температура ќе достигне 21 степен.

Утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови, кога врнежите на места ќе бидат пообилни. Од среда следува период на стабилно и топло време со пораст на дневната температура која ќе достигне 23 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Ковачевски на автопатската делница Демир Капија- Неготино

Ковачевски на автопатската делница Демир Капија- Неготино, дел од Коридорот 10: Вложуваме во безбедноста на граѓаните и ја поврзуваме државата со Европа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерот за транспорт и …