Сончево време со натпросечни температури за овој период од годината

Сончево време со натпросечни температури за овој период од годината

Денеска ќе преовладува сончево време, со мала до умерена локална облачност, поголема во западните делови каде ќе има и услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец а максималната температура ќе достигне 17 степени.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време. Локални врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет се очекуваат утре и во петок. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 12 до 19 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Италијанските супермаркети „Конад“ влегуваат на македонскиот и црногорскиот пазар

Италијанските супермаркети „Конад“ влегуваат на македонскиот и црногорскиот пазар

Според анализите се очекува отворањето на супермаркетите „Конад“ да придонесе во отворање на нови работни …