Стабилизирање на времето со температури до 39 степени

Денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Дневната температура ќе достигне 33 степени а УВ=7.

Во следните денови ќе има стабилизирање на времето со брз пораст на дневните температури, освен утре кога во попладневните часови се очекува локална нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервалот од 29 до 39 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Премиерот Ковачевски се сретна со потпретседателот на Европската комисија Маргаритис Шинас

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со вицепремиерот Бојан Маричиќ и …