Столтенберг: Во НАТО се преговара за распоредување на нуклеарни оружја

Столтенберг: Во НАТО се преговара за распоредување на нуклеарни оружја

Генералниот секретар на НАТО вели дека преговорите во алијансата се одговор на заканите од Русија и Кина за користење нуклеарни оружја

Прочитајте повеќе

Харис остро го критикуваше Трамп и го престигна во анкетите

Харис остро го критикуваше Трамп и го престигна во анкетите

Новата претседателска кандидатка на демократите во САД, Камала Харис ја започна својата предизборна кампања со …