Судење на Трамп: Сега на ред е поротата

Судење на Трамп: Сега на ред е поротата

По шест турбулентни недели судење, завршните зборови во процесот против Трамп се дадени. Сега поротата треба да се усогласи околу пресудата.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

бајден

Бајден на самитот на НАТО излезе со одлучен говор

Американскиот претседател истакна дека алијансата е посилна од кога било и најави нова помош за …