Свежо утро и претежно сончево време во текот на денот

Свежо утро и претежно сончево време во текот на денот

Утрото ќе биде ведро и студено, а преку денот претежно сончево со слаб јужен ветер.

Утре ќе се задржи сончево време со мала до умерена облачност. Од среда следува период на претежно облачно и значително посвежо време со локални врнежи од дожд и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. Пообилни врнежи се очекуваат во четврток, особено во западните и југозападните делови. Во среда и четврток ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …