Полициска лента Полиција

Убиство и самоубиство во Демир Капија

Убиство и самоубиство се случиле утринава во Демир Капија. Според информациите на полицијата, станува збор за двајца соседи, односно 72-годишниот М.К., го убил својот 34-годишен сосед, а потоа извршил самоубиство.

„Денеска во 06.50 часот во полициската канцеларија Демир Капија било пријавено дека во нивните домови со прострелни рани биле пронајдени Б.М.(34) и М.К.(72), двајцата од Демир Капија. Смрт кај двајцата констатирал лекар од Итна медицинска помош, а во координација со јавен обвинител на местото се врши увид“, се вели во полициското соопштение.

Наводно, причината за овој трагичен настан биле претходни расправии меѓу двајцата соседи.

Извор:МЕТА

Прочитајте повеќе

Партиите договорија датум за избори: на 24 април прв круг претседателски, на 8 мај парламентарни и втор круг претседателски избори

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, даде изјава по лидерската средба што се одржа на негова …