Украина тврди дека погодила рaкeтни системи С-300 во Русија

Украина тврди дека погодила рaкeтни системи С-300 во Русија

Прекрасно гори. Тоа е руски С-300. На руска територија. Првите денови по дозволата да се користи западно оружје на непријателска територија“, објави украинската владина министерка Ирина Верешчук на Фејсбук, а потоа објавата беше избришана

Прочитајте повеќе

бајден

Бајден на самитот на НАТО излезе со одлучен говор

Американскиот претседател истакна дека алијансата е посилна од кога било и најави нова помош за …