земјотрес во Охридскиот регион

Утрово земјотрес во Охридскиот регион со јачина од 2,6 степени

Послаб земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала бил регистриран утрово во 9:04 часот по локално време во Охридскиот регион, помеѓу селата Куратица и Опеница.

Според податоците од веб-страницата на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на овој потрес бил на длабочина од пет километри и на оддалеченост 15 километри североисточно од градот Охрид.

Извор:МЕТА

Прочитајте повеќе

Платата на премиерот е 140.450 денари, а на министрите по 115.540 денари

Платата на премиерот е 140.450 денари, а на министрите по 115.540 денари

Владата јавно ги објави платите на претседателот на Владата, како и на министрите. Според објавените податоци, највисока …