Филипче Тука сме

Венко Филипче ја потврди кандидатурата за претседател на СДСМ

По Славјанка Петровска и Јован Деспотовски, Филипче е третиот кој ја потврди својата кандидатура

Прочитајте повеќе

тренчевска

Тренчевска: Освен враќање на оградата пред Влада и прифаќање на Северна Македонија од ВМРО-ДПМНЕ досега нема ништо друго

Пратеничката на СДСМ Јована Тренчевска во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија рече дека …