(ВИДЕО) „Крв да ни се стори“ е нова песна на Каролина, Пијан Славеј и Дуке Бојаџиев

Каролина ГочеваБранислав Николов и Дуке Бојаџиев ја претставија својата нова песна „Крв да ни се стори“. Песната е објавена и достапна за преслушување на YouTube.

Музиката и текстот се на Бранислав Николов, аранжманот и продукцијата се на Дуке Бојаџиев. Песната е снимена во Студио Скопје на Дуке Бојаџиев и во студиото Алшар на Ивица Јанкуловски.

Како инструменталисти во реализација на ова музичко издание учествуваат: Трајко Симоновски-Таци, бас-гитара; Мартина Баракоска, тапани; Мартин Џорлев, гитара; Владимир Крстев, виолина. Дуке Бојаџиев учествува на изданието како клавијатури и ударани инструменти.

Аудиомиксот и мастерингот се на Ивица Јанкуловски, кој е и тонски снимател на изданието.

Во најавата за „Крв да ни се стори“ на социјалната мрежа Фејсбук, Каролина напиша:

Некогаш, од неврзан „битолски“ муабет во dm може да се роди нешто баш убаво…

Крв да ни се стори е танц на копнеење во двојка… од првиот, срамежлив чекор облеан во топлото есенско сонце, до вртоглавиот вител потопен во безумното вечерно вино.

Ова не е прва заедничка песна на Каролина Гочева и Дуке Бојаџиев.

Досега соработувале на неколку синглови. „Идила“ и „Зборови немам“ се резултатот на оваа соработка.

Извор:МЕТА

Прочитајте повеќе

Едукативен саем за млади од областа на воздухопловство

Едукативен саем за млади од областа на воздухопловство утре на Школка

Здружението за подобро воздухопловство Авикон од Скопје утре во Градскиот парк на Школка, во 11 …