Видео: Моментот кога рускиот брод на крајбрежната стража, удира во украинскиот брод

Видео од моментот кога во Црното Море, бродот на руската крајбрежна стража удира во бродот на украинската морнарица. Малку подоцна, од рускиот брод бил отворен оган врз украинските бродови. Во инцидентот се заробени 3 украински бродови и 24 морнари, од кои тројца се повредени.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=5CrZOt6otLw

Прочитајте повеќе

Најмалку шестмина загинати, а 16 се уште се водат како исчезнати во пожарот на пазарот во Ереван

Пожарникарите сè уште се борат со пожарот во еден голем пазар во Ереван, ден по …