Владата ја одржува редовната 88 седница

Владата на Република Северна Македонија, денеска, 09.10.2022 година, ќе ја одржи редовната 88 седница.
На дневен ред на седницата ќе бидат точки поврзани со мерките за поддршка на граѓаните и компаниите во време на економско-енергетска криза.

Прочитајте повеќе

Грковска на средба со струмичките средношколци: Интегритетот, чесноста и одговорноста се клучни вредности за градење подобро општество

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска го …