Седуммина офицери загинаа во пад на хеликоптер во Венецуела. Несреќата се случила во близина на главниот град, Каракас, кога леталото удрило во планина. Како што е наведено во соопштението од Министерството за одбрана на Венецуела, хеликоптерот летал од Каракас во сојузната држава Кохедес, каде што се наоѓал претседателот Николас Мадуро.

Властите ја испитуваат причината за падот на хеликоптерот.