Воздушен напад врз шатори со раселени лица во Рафах, најмалку 35 убиени

Воздушен напад врз шатори со раселени лица во Рафах, најмалку 35 убиени

По социјалните мрежи се шират видеа од тоа како се извлекуваат изгорени тела од запалените шатори. „Доктори без граници“ го осуди нападот, кој беше извршен само неколку денови откако Меѓународниот суд за правда побара од Израел да престане со воени активности во Рафах

Прочитајте повеќе

А што ако Бајден навистина се откаже?

А што ако Бајден навистина се откаже?

Се множат знаците дека американскиот претседател Џо Бајден може да се повлече од претседателската трка. …