Времето денеска облачно, а попладне на места пороен дожд и грмежи

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време, а попладне нестабилно, на места со пороен дожд и грмежи, особено во централните и источните делови на земјава. Ќе дува умерен југоистоен ветер.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 25 Целзиусови степени.

УВ индексот ќе изнесува 6.

Извор: МЕТА

Прочитајте повеќе

Вицепремиерката Грковска им ги додели дипломите на најдобрите студенти од ФИНКИ

Вицепремиерката Грковска им ги додели дипломите на најдобрите студенти од ФИНКИ

Заменичката на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжена за политики за добро владеење, …