Времето денеска: пороен дожд, грмежи и силен ветер

Времето денеска: пороен дожд, грмежи и силен ветер

Под влијание на циклонски систем придружен со атмосферски фронт, денеска времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд за кратко време, поинтензивни електрични празнења, силен ветер и појава на град.
Од утре ќе преовладува умерено облачно време со пониска дневна температура.

Прочитајте повеќе

кацарска

Уставен суд: Кацарска има право да остане на функцијата

Како реакција на тоа што Судскиот совет испратил известување до претседателот на Собранието, дека уставната …