Врнежливо време

Врнежливо време со температури до 10 степени над нулата

Денеска ќе преовладува претежно облачно време, со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а максималната температура ќе достигне 10 степени Целзиусови.

Во следните денови ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во понеделник, кога ќе дува умерен, а во вторник и среда засилен ветер од северен правец. Во вечерните часови температурата ќе се спушти до 2 степени под нулата, а дневната ќе се движи во интервалот од 3 до 11 степени.

Прочитајте повеќе

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Топлото време и екстремно високите температури не беа пречка премиерот и повеќе владини и локлани …