Зошто починаа над 1300 аџии во Саудиска Арабија?

Зошто починаа над 1300 аџии во Саудиска Арабија?

Преку илјада животи однесоа температурите од 50 Целзиусови степени на годинешниот аџилак во Мека. Соговорниците на ДВ велат дека организацијата била лоша, а многу посетители не биле свесни за опасностите.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Харис остро го критикуваше Трамп и го престигна во анкетите

Харис остро го критикуваше Трамп и го престигна во анкетите

Новата претседателска кандидатка на демократите во САД, Камала Харис ја започна својата предизборна кампања со …