сончево време

Утра со ниски температури, преку денот сончево и ветровито

Денеска ќе се задржи сончево време, со слаб до умерен ветер од северен правец. Поради разведрувањето, утринските температури ќе бидат ниски за овој период од годината, додека дневните ќе достигнат 26 степени.

Слично време ќе преовладува до сабота, кога ќе дојде до значително затоплување и пораст на утринските температури.

Прочитајте повеќе

Жешкото време носи и „жешки“ сметки за струја

Жешкото време носи и „жешки“ сметки за струја

Просечната дневна потрошувачка на електрична енергија во текот на јули се зголемила за околу 1.500 …