Авто-мото

Вести од светот на автомобилите и моторциклите.

Jeep ја објави продажбата на петмилионитиот Jeep Wrangler

Jeep Wrangler

Jeep ја објави продажбата на петмилионитиот Jeep Wrangler, кој го купил клиент во Камден, Њу Џерси. Сопственикот ќе добие Jeep Performance Parts (JPP) во вредност од 5.000 долари од Mopar и доживотни придобивки од грижата за клиентите на Jeep Wave, кои вклучуваат планирано одржување, пристап до ексклузивни настани на Jeep …

Прочитајте повеќе »

Надградениот Audi Q8 – Експресивен дизајн и нова технологија на осветлување

Audi Q8

Ревидиран, дарежлив, впечатлив: надворешниот дизајн Со својот експресивен дизајн, ревидираниот Q8 е спортско, елегантно SUV купе од брендот со четирите прстени. Со својата чиста форма, дарежливите површини и јасните волумени, Q8 дава динамична слика. Краткиот превес и долгото меѓуоскино растојание создаваат спортски, елегантни пропорции кои можат да се нагласат со …

Прочитајте повеќе »

GT World Challenge Europe: Валентино Роси со прва победа на трката во Мисано

GT World Challenge Europe

Успешната приказна на Валентино Роси (ИТА) како возач на BMW M works достигна нов врв. Деветкратниот светски шампион во мотоциклизам ја оствари својата прва победа во GTWC на ​​неговиот домашен настан во Мисано (ИТА), кој беше дел од вториот круг од овосезонскиот Спринт куп во рамките на Fanatec GT World …

Прочитајте повеќе »

TOYOTA GAZOO Racing WRC е подготвен да го засили темпото за осмото коло од сезоната 2023 на Рели Естонија

TOYOTA GAZOO Racing Yaris

По триото груби релија со чакал во Португалија, Сардинија и Кенија, вниманието сега е свртено кон помазни и побрзи патишта со Рели Естонија, проследено две недели подоцна од Рели Финска: најбрзиот круг на WRC и домашен настан за TGR-WRT . Тимот има добри резултати во Естонија заедно со нејзиниот актуелен …

Прочитајте повеќе »

Долги летни ноќи во Шведска: На пат со MINI Cooper S кабриолет

MINI Cooper S кабриолет

Архипелагот североисточно од Стокхолм се карактеризира со длабоки пресеци направени од Балтичкото Море за да се создаде грубо крајбрежје. Бројните мали острови и огромното водно пространство даваат чувство на бескраен простор. Веднаш штом ќе го спуштите покривот од MINI Cooper S Convertible (потрошувачка на гориво комбинирана: 6,6-6,2 l/100 km; емисии …

Прочитајте повеќе »

Toyota Prius во своето петто издание изненадува со впечатлив нов изглед и динамичен погон (ВИДЕО)

Toyota Prius

Toyota Prius ја воведува својата петта генерација, со привлечно ново поглавје во својата приказна за инженерски иновации и динамичен дизајн. Достапен во Европа исклучиво како Plug-in Hybrid Electric, наречен Prius Plug-in Hybrid во Европа, најновиот Prius ги следи пионерските стапки  на неговите славни претходници. Во текот на повеќе од четвртина …

Прочитајте повеќе »

Fiat: Збогум сиво, добредојде за боите

fiat colors

„ИТАЛИЈА. ЗЕМЈАТА НА БОИТЕ.​ FIAT. МАРКАТА НА БОИ“. Денес е пробивот за FIAT и неговиот имиџ на брендот, кој го запира производството на сиви автомобили и го поздравува неговиот сосема нов шарен свет Од денеска, FIAT престанува да произведува сиви автомобили. Одлуката е донесена за да се нагласи важноста на …

Прочитајте повеќе »

Opel го претстави новиот амблем „Blitz“ (ВИДЕО)

Opel Blitz

Денес, Opel откри нова интерпретација на својот иконски амблем, „Blitz“, кој ќе се појави на сериските возила веќе во 2024 година Тој ќе продолжи да претставува централен елемент на Opel Compass, една од главните карактеристики на Rüsselsheim – заснова на возбудливата и критички призната дизајнерска филозофија на производителот на автомобили, …

Прочитајте повеќе »