Авто-мото

Вести од светот на автомобилите и моторциклите.

Светска премиера на новиот VW Golf – поатрактивен, интелигентен и поефикасен од кога било досега

Новиот VW Golf

Golf-от оваа година го слави својот 50-ти роденден – а Volkswagen лансира подобрена верзија на својот бестселер по повод годишнината. Клиентите ќе можат да го нарачаат новиот модел за само неколку недели. Новиот Golf импресионира со инфозабавниот систем од следната генерација, поинтуитивен оперативен концепт, поостриот преден и заден дизајн, како …

Прочитајте повеќе »

Volkswagen Golf: Осум генерации за 50 години

50 години 2024 година е за Golf во Volkswagen

Во 1974 година, Golf го наследи Volkswagen Beetle и брзо стана пионер во својата класа – следеа уште седум генерации на Golf Тековната генерација на голф добива роденденско ажурирање; светска премиера за само неколку недели За да ја започне годишнината, Volkswagen ја претставува успешната приказна на автомобилскиот саем „Rétromobile“ во …

Прочитајте повеќе »

Новиот Jeep Avenger ги отелотворува вредностите на брендот на слобода, авантура, автентичност и страст (ВИДЕО)

Новиот Jeep Avenger

Брендот Jeep е роден пред повеќе од 80 години во тешки времиња, и како резултат на тоа, неговиот идентитет е копиран врз основа на четирите вредности: слобода, авантура, автентичност и страст Ова се универзалните вредности кои дефинираат што е брендот Jeep денес и кои продолжуваат да го водат патот на …

Прочитајте повеќе »

Претставена новата Škoda Superb: Повеќе простор и удобност, шест ефикасни погонски единици и иновативни безбедносни системи (ВИДЕО)

Skoda Superb

Четвртата генерација на Škoda Superb се надоврзува на јаките страни на својот претходник, нудејќи уште пософистициран дизајн, повеќе простор и удобност и најсовремена технологија Со новата Škoda Superb, клиентите повторно ќе имаат избор помеѓу верзијата Combi estate и хечбек. Новата генерација на Superb нуди многу одржливи решенија, како што се …

Прочитајте повеќе »

Abarth 595: Веќе шеесет години, „мало, но техничарче“

Abarth 595

Пред шеесет години, во септември 1963 година, Карло Абарт на светот му го претстави Fiat-Abarth 595. Заснован на Fiat 500 D, модел кој беше сè поуспешен од 1961 година, новиот Fiat-Abarth 595 го доби своето име од неговата работна зафатнина, која беше зголемена благодарение на работата на неговите цилиндри и …

Прочитајте повеќе »

Jeep ја објави продажбата на петмилионитиот Jeep Wrangler

Jeep Wrangler

Jeep ја објави продажбата на петмилионитиот Jeep Wrangler, кој го купил клиент во Камден, Њу Џерси. Сопственикот ќе добие Jeep Performance Parts (JPP) во вредност од 5.000 долари од Mopar и доживотни придобивки од грижата за клиентите на Jeep Wave, кои вклучуваат планирано одржување, пристап до ексклузивни настани на Jeep …

Прочитајте повеќе »

Надградениот Audi Q8 – Експресивен дизајн и нова технологија на осветлување

Audi Q8

Ревидиран, дарежлив, впечатлив: надворешниот дизајн Со својот експресивен дизајн, ревидираниот Q8 е спортско, елегантно SUV купе од брендот со четирите прстени. Со својата чиста форма, дарежливите површини и јасните волумени, Q8 дава динамична слика. Краткиот превес и долгото меѓуоскино растојание создаваат спортски, елегантни пропорции кои можат да се нагласат со …

Прочитајте повеќе »

GT World Challenge Europe: Валентино Роси со прва победа на трката во Мисано

GT World Challenge Europe

Успешната приказна на Валентино Роси (ИТА) како возач на BMW M works достигна нов врв. Деветкратниот светски шампион во мотоциклизам ја оствари својата прва победа во GTWC на ​​неговиот домашен настан во Мисано (ИТА), кој беше дел од вториот круг од овосезонскиот Спринт куп во рамките на Fanatec GT World …

Прочитајте повеќе »