Претпладне сончево и топло, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност

Претпладне ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Поради големата енергија во атмосферата можна е и изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град и силен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 30 до 38 степени.

Прогноза за следните 3 дена

Извор: УХМР

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …