Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец. Дневната температурара ќе се движи во интервалот од 10 до 21 степен Целзиусов.

И во текот на оваа недела ќе продолжи периодот на стабилно и релативно топло време со дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над просекот за овој период од годината. Поголемо наоблачување ќе има на крајот од работната недела и ќе биде проследено со услови а слаб локален дожд.

Прочитајте повеќе

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Топлото време и екстремно високите температури не беа пречка премиерот и повеќе владини и локлани …